Зустріч на високому рівні

22 лют. 2017
Єврокомісар Хрістос Стіліанідес відвідав Бахмутську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів №1

20.01.2017 року  Бахмутську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів №1 Бахмутської міської ради Донецької області відвідали Комісар Європейського Союзу Хрістос Стіліанідес,  посол ЄС в Україні Хюг Мінгареллі, голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джованна Барберіс, міністр з питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш та губернатор Донецької області Павло Жебрівський.

Зустріч відбулася о 14 годині 30 хвилин і тривала близько двох годин. Слід зазначити, що зустрічі передувала допомога школі від фонду ООН (ЮНІСЕФ), а саме: навчальний заклад отримав 5 комплектів меблів для класних кімнат, а учні школи – рюкзаки, наповнені канцелярським приладдям. В ході зустрічі високопосадовці взяли участь у тренінгу «Вчимося жити разом», який проводила для учнів 6 класу вчитель біології та хімії Мариса Ольга Василівна. Хюг Мінгаруллі, за умовами тренінгу, привітався з його учасниками на французький манер, а Хрістос Стіліанідес відповів на запитання учнів. На знак вдячності за надану підтримку, учні школи подарували поважним гостям сувеніри, які виготовили власноруч.

Не оминув своєю увагою Комісар і спортивні досягнення школи, особисто привітивши випускників навчального закладу, які стали призерами міжнародних та всеукраїнських змагань. Встиг Комісар відіграти і сет у настільного тенісу з одним із учнів школи, а ще показав себе вправним гравцем з баскетболу, закинувши м’яч до кошика з 15 метрової відстані. А ще був зворушений патріотичним флешмобом від наймолодших учнів школи.

Під час прес-конференції Єврокомісар заявив: «Я тут для того, щоб передати чіткий сигнал солідарності і підтримки від країн Європейського Союзу і від наших громадян – народу України. І особисто тим людям, які страждають від конфлікту. Я хочу підкреслити, що Україна залишається пріоритетом для Європейського Союзу і Україна – не на самоті.»

«Дуже важливо, щоб представники Євросоюзу своїми очами побачити, що направді Україна, незважаючи на війну, живе. Території, найближені до лінії розмежування, розвиваються, але нам дуже потрібен мир», - підбив підсумок голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський.

Губернатор повідомив, що в цьому році будуть реалізовані проекти по 25 опорним школам і ЮНІСЕФ також допомагає в облаштуванні даних шкіл у Донецькій області.

По завершенні прес-конференції Хрістос Стіліанідес особисто потиснув руку директору школи, висловивши подяку в її особі всім вчителям та працівникам освіти за їх щоденну кропітку працю.