Символіка та історія

ІСТОРІЯ ШКОЛИ

На тихій окраїні південної частини міста А. (Теперішний Бахмут), вдалині від шумних магістралей майже 50 років стоїть загальноосвітня школа №1

А почалося все так...

1956 рік - розпочато будівництво школи.

1958 рік - школа збудована. Середня школа №3 імені Артема в повному складі перейшла в нову будівлю. І перший випуск учнів десятих класів відбувся з нової будівлі навесні 1958 року. Директором на той час був Александров Н.І., заступником директора був Макаров Н.П.. Учителі, які працювали в даний час в школі: Кудлатий Г.Г., Ісакова Є.І., Марченко З.А., Мельникова М.І. Юлін М.М., Крапівнер Я.А., Коваленко Н.Р., Федермесер Я.М.,Самжаревська К., Дегтярьова К.М., Коткіна О.С.. Учні десятих класів розбили фруктовий сад біля школи, посадили дерева.

Літо 1959 року - розпочато інтенсивне будівництво біля школи. Був збудований триповерховий спальний корпус, їдальня, господарські приміщення: котельня, пральня, сушилка, гаражі, свинарник, теплиця. згідно з наказом міськво №239від 30.08.59 відбулася реорганізація середньої школи №3 в школу - інтернат№2, який почав функціонувати 01.09.59 року.

Директорами школи-інтернату були: Александров Н.І., Рибка С.К., Побережник Н.У.,Гольцман Л.Л..

Дітей в школі - інтернаті було дуже багато: класи переповнені, до сорока учнів у кожному, по 2-3 паралелі.

З 1964 року за бажанням батьків та учнів, згідно з наказом Міністерства народної освіти УРСР при школі - інтернаті №2 діють музичні групи по класу баяна та фортепіано.

Піонерська дружина школи - інтернату носить звання "Супутник семилітки", загони носять ім’я Гайдара, Матросова, Кошового, Терешкової, Гагаріна.

У вересні 1969 року святкували 10-річчя школи-інтернату. Багато часу, праці, здоров’я для виховання підростаючого покоління вклали вчителі: Барильникова Є.Є., Жаданова Л.В., Полякова П.Г., Ісакова Є.І., Паніна З.М., Асташова З.М., Куприкова Т.В., Тешенко Н.М., Резнік Г.К., Чернишова Л.М., Шаронова К.М.

1 вересня 1970 року відбулася реорганізація школи-інтернату №2. Згідно з рішенням виконкому №92 від 25.03.70р. та наказом міськво №418 від 26.08.70р. відкривається восьмирічна школа№1. До школи переведені учні зі шкіл №26, №7, №2 імені Тімірязєва. Був організований підвіз учнів з селеща Опитне. Всього нараховувалось 695 учнів. Директором восьмирічноїшколи став Гольцман Л.Л. У 1976р. директором ставБровун А.В., а з 1978р. - Мурашов В.А.

З 14.03.80 року посаду директора займає Жаданова Л.В. У 1983 році розпочинається навчання дітей з шести років. Діти шестирічного віку знаходились в школі з повним перебуванням. Для них було виділено: клас для навчання, спальня, ігрова кімната.

З 19.01.83 року директором школи стала Гавага О.Г. З жовтня 1987 року посаду директора ЗОШ №1 займає Гора В.І.

З 02.01.03 року директором ЗОШ №1 стала Стецюк Ганна Іванівна.

На даному етапі школу, освітнія діяльнійсть якої призупинена через вторгнення РФ, очолює Чергінський Євген Сергійович.